Angielskie prawo jazdy

Prawo jazdy, obok dowodu osobistego jest najbardziej popularnym dokumentem, w którego posiadanie wchodzą wszyscy Ci, którzy ukończyli 17 rok życia i zdali egzamin na prawo jazdy.

W dzisiejszych realiach, brak takich uprawnień wiąże się z licznymi utrudnieniami, które uniemożliwiają nam swobodne funkcjonowanie. Auto stało się niemalże podstawowym narzędziem naszej egzystencji. Wykorzystywane jest na wiele możliwości. Dla jednych jest np. podstawowym środkiem transportu, a dla innych źródłem dochodowym.

Warto posiadać angielskie prawo jazdy

Coraz częściej, wielu z nas decyduje się na pracę, czy też życie, poza granicami naszego kraju. Jednym z bardziej popularnych kierunków jest Wielka Brytania. Wyjeżdżając na Wyspy warto posiadać angielskie prawo jazdy. Kryteria jakie trzeba spełnić, aby wejść w jego posiadanie, omówimy sobie poniżej.

Prawo jazdy UK

Angielskie prawo jazdy – jak zdobyć uprawnienia?

  1. Należy mieć ukończone 17 lat,
  2. Czas naszego pobytu na Wyspach musi wynosić co najmniej 185 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy,
  3. Należy pamiętać, że istnieje rozgraniczenie pomiędzy prawem jazdy na samochód z automatyczną i manualną skrzynią biegów.
  4. Podczas nauki i egzaminu można korzystać z własnego samochodu, odpowiednio oznaczonego, z polisą ubezpieczeniową na swoje nazwisko
  5. Wszystkie egzaminy w Anglii, Szkocji lub Walii zdaje się wyłącznie po angielsku lub walijsku, w Irlandii Północnej, można zdawać w j. polskim, będąc tam rezydentem.
  6. Nie trzeba zapisywać się też do szkół jazdy, gdyż osoba, która szkoli, wystarczy, żeby maiła ukończone 21 lat i od 3 lat posiadała prawo jazdy wydane w Wielkiej Brytanii lub w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Wiemy już jakie trzeba spełniać kryteria, aby uzyskać angielskie prawo jazdy. Warto się do tego dobrze przygotować, najlepiej pod doświadczonym i profesjonalnym okiem. Istnieją firmy, które pomagają zdobyć takie uprawnienia, oferując lekcje nauki jazdy czy też materiały szkoleniowe. Służą także doradztwem związanym ze wszystkimi formalnościami.  Warto przeanalizować taką ofertę.

Kategoria: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *