Prawo jazdy, obok dowodu osobistego jest najbardziej popularnym dokumentem, w którego posiadanie wchodzą wszyscy Ci, którzy ukończyli 17 rok życia i zdali egzamin na prawo jazdy.

W dzisiejszych realiach, brak takich uprawnień wiąże się z licznymi utrudnieniami, które uniemożliwiają nam swobodne funkcjonowanie. Auto stało się niemalże podstawowym narzędziem naszej egzystencji. Wykorzystywane jest na wiele możliwości. Dla jednych jest np. podstawowym środkiem transportu, a dla innych źródłem dochodowym.

Warto posiadać angielskie prawo jazdy

Coraz częściej, wielu z nas decyduje się na pracę, czy też życie, poza granicami naszego kraju. Jednym z bardziej popularnych kierunków jest Wielka Brytania. Wyjeżdżając na Wyspy warto posiadać angielskie prawo jazdy. Kryteria jakie trzeba spełnić, aby wejść w jego posiadanie, omówimy sobie poniżej.

Prawo jazdy UK

Angielskie prawo jazdy – jak zdobyć uprawnienia?

  1. Należy mieć ukończone 17 lat,
  2. Czas naszego pobytu na Wyspach musi wynosić co najmniej 185 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy,
  3. Należy pamiętać, że istnieje rozgraniczenie pomiędzy prawem jazdy na samochód z automatyczną i manualną skrzynią biegów.
  4. Podczas nauki i egzaminu można korzystać z własnego samochodu, odpowiednio oznaczonego, z polisą ubezpieczeniową na swoje nazwisko
  5. Wszystkie egzaminy w Anglii, Szkocji lub Walii zdaje się wyłącznie po angielsku lub walijsku, w Irlandii Północnej, można zdawać w j. polskim, będąc tam rezydentem.
  6. Nie trzeba zapisywać się też do szkół jazdy, gdyż osoba, która szkoli, wystarczy, żeby maiła ukończone 21 lat i od 3 lat posiadała prawo jazdy wydane w Wielkiej Brytanii lub w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Wiemy już jakie trzeba spełniać kryteria, aby uzyskać angielskie prawo jazdy. Warto się do tego dobrze przygotować, najlepiej pod doświadczonym i profesjonalnym okiem. Istnieją firmy, które pomagają zdobyć takie uprawnienia, oferując lekcje nauki jazdy czy też materiały szkoleniowe. Służą także doradztwem związanym ze wszystkimi formalnościami.  Warto przeanalizować taką ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.