Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź filtr kabinowy w swoim samochodzie

Podczas podróżowania samochodem w wakacje można napotkać pewne nieprzyjemności, które będą dotyczyć przede wszystkim tych, którzy zmagają się z problemami alergicznymi. Co zrobić, by jazda była komfortowa, a urlop okazał się udany? Przede wszystkim trzeba posiadać sprawny filtr kabinowy.

Podczas jazdy samochodem z niesprawnym filtrem kabinowym zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mogą w dość nieprzyjemny sposób odczuć całą podróż. Drażniące i szkodliwe substancje, które przedostaną się do wnętrza samochodu, wywołują m.in. zaczerwienienie i swędzenie oczu, częste kichanie oraz katar. Prawidłowy stan filtra kabinowego pozwoli temu zapobiec.

Filtr przeciwpyłowy

Filtr kabinowy nie bez powodu nazywany jest przeciwpyłowym. Jego podstawowa rola sprowadza się bowiem do zatrzymywania wszelkich szkodliwych alergenów, pyłków, drobin asfaltu, a także nieprzyjemnych zapachów, które mogą przedostawać się do kabiny samochodu podczas jazdy. Filtr kabinowy przeciwdziała tym samym zmęczeniu, reakcjom alergicznym i bólom głowy, które w znacznym stopniu wpływają na pogorszenie koncentracji kierowcy.

Regularna wymiana filtra kabinowego

Zarówno wymiana filtra, jak i jego cena zakupu, nie powinny przysporzyć kierowcy zmartwień. Tym bardziej należy pamiętać, by regularnie kontrolować i wymieniać filtr. Nie zapominajmy, że niewymieniany filtr gromadzi duże skupiska bakterii w kanałach nawiewowych, co ogranicza dopływ czystego powietrza.

Rodzaje filtrów kabinowych / przeciwpyłowych

Na rynku motoryzacyjnym możemy kupić filtry standardowe oraz innowacyjne filtry kabinowe z węglem aktywnym. Pierwsze zatrzymują jedynie zanieczyszczenia stałe jak pyłki kwiatowe, drobinki asfaltu i sadzę. Filtry z węglem aktywnym oczyszczają dodatkowo powietrze także ze szkodliwych chemikaliów oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Najchętniej wybierani producencie filtrów kabinowych

Niezależnie od tego, o jakiej porze roku zdecydujemy się wymienić filtr kabinowy, należy pamiętać, że wymianę taką powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w roku, oczywiście jeżeli chcemy zachować odpowiednie warunki oraz komfort jazdy. Ponadto pamiętajmy, że podczas zakupu nowego filtra należy korzystać z oferty renomowanych marek. Do najlepszych producentów filtrów kabinowych należy zaliczyć marki Filtron, Bosch, Alco i Kager.

Kategoria: Artykuły
  1. Jako alergik bardzo polecam filtr kabinowy z węglem aktywnym. W porównaniu ze standardowym filtrem odczuwam dużą różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *