Samodzielne badanie trzeźwości, czyli kupujemy alkomat

Zwykle alkomaty kojarzą się z kontrolami policyjnymi na drogach. Jak się jednak okazuje, coraz więcej kierowców posiada te urządzenia na własny użytek, najczęściej trzymając je w aucie. Dlaczego warto kupić alkomat? Gdzie szukać tego typu sprzętu i po czym ocenić jego jakość?

Trzeźwość pod kontrolą

Dzisiaj chyba już mało kogo trzeba przekonywać, iż jazda pod wpływem alkoholu to fatalny pomysł. Warto jednak zauważyć, iż nawet jeśli nie odczuwa się działań alkoholu, wciąż może on stanowić zagrożenie. Jeżeli etanol nadal znajduje się we krwi, oddziałuje również na mózg, wpływając np. na opóźnienie reakcji. Podczas spokojnej jazdy prawdopodobnie nie będzie to miało żadnych konsekwencji, jednak na drodze zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego, co wymaga natychmiastowej reakcji. Tym samym, nie będąc pewnym, czy jest się całkowicie trzeźwym, warto sprawdzić to za pomocą urządzenia ze sklepu z alkomatami.

Sklep z alkomatami

Co oferuje sklep z alkomatami?

Dzisiaj nie trudno znaleźć sklep oferujący alkomaty. W internecie działa ich dość dużo. Niemniej jednak, nie każdy sprzedawca jest godny zaufania. Często produkty są prezentowane jako niewiarygodnie skuteczne, co nijak ma się do rzeczywistości. Nieprecyzyjny alkomat jest natomiast całkowicie bezużyteczny, gdyż nie dostarcza odpowiedzi na pytanie, czy można bezpiecznie prowadzić pojazd mechaniczny, czy też należy odczekać jeszcze przez pewien czas. Polecamy zatem dokonywać zakupu w sklepach o uznanej renomie, które nie dopuszczają się przekłamań. Ponadto, przed sfinalizowaniem transakcji warto również sprawdzić konkretny model alkomatu, jakie opinie na jego temat posiadają użytkownicy oraz czy przeszedł on testy skuteczności.

Jak sprawdzić jakość alkomatu?

Jeżeli dokonuje się zakupu w zaufanym sklepie, oceniając jakość urządzenia, można oczywiście polegać na podanych na jego temat informacjach. W tym przypadku najważniejsza jest oczywiście precyzja działania. W przypadku najlepszych alkomatów zakres błędu nie powinien przekraczać 0,01 promila. Mowa tu jednak o urządzeniach dostępnych w cenach co najmniej 300-400 złotych. Jednak niemal każdy sklep z alkomatami oferuje również tańsze produkty. Ich precyzja może być nawet kilkukrotnie mniejsza, jednak urządzenia te również pozwalają trafnie określić, czy poziom alkoholu we krwi przekracza dopuszczalny poziom. Warto również zaznaczyć, że w przypadku wielu alkomatów dokładność pomiaru zależy również od poprawności jego przeprowadzenia. Rzecz w tym, iż urządzenia mogą wskazywać nieprawidłowy wynik, jeśli np. użytkownik chwilę wcześniej palił tytoń. Najlepsze alkomaty są jednak niewrażliwe na tego typu czynniki zakłócające.

Kategoria: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *